Mielno dobrym sposobem na aktywne spędzanie czasu

Wakacje w Mielnie to doskonała okazja do uprawiania sportu i rekreacji. Piękna miejscowość, położona w południowo-zachodniej części Polski, nad Morzem Bałtyckim, zapewni nam doskonałe warunki do dbania o swoją kondycję. Wieś letniskowa jest zlokalizowana niedaleko Koszalina, na Wybrzeżu Słowińskim, w województwie zachodniopomorskim. W Mielnie zadbamy o zdrowie, formę oraz ciało.

Miłośnicy wędkowania mogą realizować swoją pasję nad jeziorem Jamno. Mierzeja oddziela Morze Bałtyckie od zbiornika. Jamno powstało z dawnej zatoki morskiej. Łączy się z morzem przez Jameński Nurt. Uważa się, że kanał jest najlepszym miejscem na wędkowanie. Jeśli wstaniemy przed świtem, być może uda się nam upolować leszcza lub węgorza.

Główną atrakcją na jeziorze są rejsy. Statek zabierze nas na wycieczkę po malowniczych zakątkach Jamna. Warto skorzystać z tej możliwości. Kursy odbywają się bardzo często. Znajdziemy tutaj także wiele wypożyczalni sprzętu wodnego. Możemy opłynąć jezioro rowerem wodnym lub łodzią wiosłową. Wodna przygoda z pewnością dostarczy nam moc wrażeń estetycznych. Do jezioro Jamno wpływa rzeka Dzieżęcinka.

W Mielnie znajdziemy także ciekawą trasę rowerową. Szlak Mielno-Koszalin ma 14 km. Stanowi bezpieczną ścieżkę, która przebiega wzdłuż drogi krajowej. Nadmorska trasa jest oznakowana czerwonym kolorem. Poprowadzi nas wzdłuż wybrzeża i łączy się z międzynarodowym szlakiem rowerowym. Po drodze zobaczymy wiele ciekawych miejsc. Miejscowość Chłopy zauroczy nas piękną architekturą. Znajdziemy tutaj wiele budynków o szachulcowej konstrukcji. W Sarbinowie warto poświęcić nieco czasu na zwiedzanie gotyckiego Kościoła Odrodzenia z XIX wieku. Budowla posiada charakterystyczną wieżę w kształcie ośmiokąta. Z kolei latarnia morska w Gąskach dostarczy nam wielu pięknych widoków. Warto wspiąć się na samą górę, aby móc podziwiać cudowną panoramę.

Turystyka w Mielnie (więcej informacji) rozwija się prężnie. Miejscowość ma charakter turystyczno-wypoczynkowy. Jest doskonale przygotowana na przyjazd letników. Nocowanie nad morzem z pewnością przypadnie nam do gustu. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych propozycji. Warto rozważyć pobyt w ośrodku wypoczynkowym, hotelu czy też pensjonacie (Mielno noclegi – https://meteor-turystyka.pl/). We wsi funkcjonują także kempingi, domki letniskowe oraz pokoje gościnne. W okolicy znajdziemy także przyjazne gospodarstwa agroturystyczne.

2 przemyślenia nt. „Mielno dobrym sposobem na aktywne spędzanie czasu”

  1. Ja chętnie wybrałabym się na rowerowy szlak wzdłuż wybrzeża. Widoki muszą być niesamowite

Dodaj komentarz