Sopockie molo

Molo w Sopocie imienia Jana Pawła II, jest najdłuższym molem na morzem bałtyckim, zachwyca widokami, historią i wszelkimi ciekawostkami na temat tego drewnianego pomostu.

Warto wiedzieć, że od 27 kwietnia do 29 września wejście na molo w Sopocie jest płatne. Oto przybliżony cennik:

  • bilet normalny 7 złotych
  • bilet ulgowy 3,50 złotych
  • bilet rodzinny 17,50 złotych

Molo w Sopocie skalda się z dwóch części drewnianej i lądowej, widoki na całe morze Bałtyckie są wspaniale. Część drewniana pomostu to główna część spacerowa, zaś część lądowa to Skwer Kuracyjny. Na tej części mola zobaczyć można fontannę, latarnię morską, punkt widokowy, skąd można podziwiać całe Trójmiasto oraz muszle koncertową. Molo od dawna jest wizytówką Sopotu, organizowane są na niej jedne z ważniejszych imprez nad morzem. Część spacerowa ma ponad pół kilometra długości, jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w mieście.

Pierwszy pomost powstał w 1827 roku, dzięki doktorowi Jerzemu Haffnerowi. Prace nad dzisiejszym molo trwały od 1989 roku do 2005 roku, z małymi przerwami w trakcie budowy molo.

Warto też pamiętać, że spacerując po molo, można odczuć dwa razy większe stężenia jodu w powietrzu. A dla kuracjuszy wypoczywających nad morzem, jest bardzo dobra wiadomość.